Wieniec adwentowy DYI

DSCF7070

Wieniec adwentowy to nieodzowny element adwentu u nas w domu. Dzieciaki wyczekują kolejnej niedzieli, żeby zapalić kolejną świeczkę, która towarzyszy nam przy posiłkach. Starsza zapala, młodszy gasi. Jest radość.

Kiedyś wieńce kupowałam. Nie było łatwo, bo chciałam „łyse”. Zazwyczaj albo udawało mi się kupić przejeżdżając obok któregoś z cmentarzy warszawskich, albo w kwiaciarni resztkę po 1 listopada, która nie była pierwszej świeżości.

Jaki wniosek? Lepiej robić samemu i ładnie sie uśmiechnąć do męża, żeby załatwił choinkę:)

Zatem:

Potrzebujemy kilku gałązek jakiejś choineczki, podkład- styropianowy/ wiklinowy pierścień, drucik, a potem już czego dusza zapragnie do ozdobienia.

DSCF7023

Ja mam zapas pierścieni, tym razem trafił się cieniutki, więc go pogrubiłam osłonką rur, którą kiedyś wykorzystywaliśmy z dzieciakami do toru wodnego.

DSCF7027

Tniemy gałązki na małe kawałki, przykładamy do naszego pierścienia i owijamy drucikiem. Robimy to na zakładkę, aż się choineczki spotkają. Ja zrobiłam to dwa razy. Wole cieńsze warstwy, ale dwie. Dzięki temu druga warstwa nie jest taka zbita. Na końcu sprzątamy bałagan:)

DSCF7035DSCF7031

Jeśli mamy specjalne igły do świec, to idealnie. Ja nie, więc świeczki przykleiłam pistoletem na gorąco, tak zresztą jak resztę ozdób.

DSCF7094

Wieniec możemy wypełnić orzechami i szyszkami. U nas sprawdza się talerzyk w środku z suszonymi owocami i orzechami, które zazwyczaj i tak stoją na stole, a w tym czasie wyglądają przepięknie:)DSCF7156-001 DSCF7068

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>