Szycie guzika- niciarka dla dzieci DYI

 

 DSCF6948

Ostatnio trafił mi się czteropak na jajka. Nie wyrzucałam, bo jest tak poręczny, że pomysły kłębiły się w głowie, co z niego zrobić. A ponieważ córka ma powracającą ciągle fazę na szycie guzika, naturalnym pomysłem była niciarka.

DSCF6870

 

Dokładnie cztery przegródki, tyle ile nam potrzeba.

Są u nas w domu rzeczy, które są wspólne i do tej pory tak było z niciarką. Niestety jak była dostępna dla dzieci, nasz 2,5-latek robił pajęczynę w domu z nici. Jak stawiałam ją wyżej, córka musiała o nią prosić, albo zapominała. A to nie jest do końca dobre w metodzie, jeśli chodzi o dostęp do materiałów, które mają służyć dziecku.

Tak więc pudełko pomalowałam (farbą lateksową do ścian EKO, nadało mu to sztywności), przykleiłam na gorąco bawełnianą tasiemkę i stare, drewniane korale. Starałam się używać naturalnych materiałów, żeby utrzymać klimat papierowego pudełka.

DSCF6956

 

Do środka włożyłam guziki, kawałki materiałów , nici i igielnik.

DSCF6939

Igielnik zrobiony z łupinki orzecha włoskiego. Dorobiłam do niego uchwyt z usztywnionej wstążki, żeby dodać delikatnie książeczkowego klimatu.

DSCF6917

Potrzebny jest mały kawałek materiału o średnicy ok 8-9 cm, kawałek wstążki, połówka łupinki i wypełniacz do lalek lub odrobina waty.

DSCF6876

Materiał przeszywamy dookoła, wkładamy nasz wypełniacz i zaciągamy nitkę. Potem jeszcze przeszyłam sam szef na okrętkę.

DSCF6886

Najpierw przykleiłam uchwyt (skręciłam wcześniej wstążkę). Kleiłam pistoletem na gorąco, mam wtedy pewność, że się będzie trzymać na wieki, ale można użyć normalnego mocnego kleju. Najlepiej klej nałożyć na łupinkę, a potem przyłożyć nasz uchwyt i na końcu dodać podusię.

DSCF6900

Gotowe!

DSCF6917  DSCF6948  DSCF6956

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>