Pomysły na wspólny czas- bukiety z warzyw

DSCF5870

Czasami, kiedy wracamy z przedszkola, mam ochotę zrobić coś z dzieciakami razem, coś przyjemnego, co nie wymaga wysiłku umysłowego ani ode mnie, ani od nich. Projekty plastyczne mogą ich pochłonąć na długi czas, a potem jest jeszcze sprzątanie. Unikam zwłaszcza prac, które niosą za sobą ryzyko zmywania kleju, farb, odkurzania itp., bo implikują niepotrzebny stres przed kąpielą i spaniem, a ma to być przecież nasz wspólny miły czas.

Ostatnio babcia przywiozła nam sporo nowalijek, zobaczcie, co można z nich zrobić. Mamy projekty „na bogato” i „zupełny minimalizm”-sama byłam w szoku i powiem szczerze też się mocno wkręciłam.

     DSCF5881     DSCF5891

   DSCF5896

Lubię pokazywać dzieciakom, że każda rzecz może mieć drugie życie, inne przeznaczenie. To rozwija ich wyobraźnię i kreatywność. Łatwiej sobie też radzą w trudnych sytuacjach, kiedy czegoś bardzo chcą, a tego nie mamy. Same wtedy wpadają na to, jak zrobić substytut.

One thought on “Pomysły na wspólny czas- bukiety z warzyw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>